Na wyprodukowanie 1 tony papieru potrzeba ściąć aż 17 drzew. Co można zrobić, aby wykorzystać to jak najefektywniej? W tegorocznym konkursie organizowanym pod hasłem ?Segregujesz? Nie marnujesz!?, Miś Haribo zachęca do dbałości o środowisko poprzez segregację i wykorzystanie odpadów. Przyłączcie się do Misia Haribo i razem z nim zadbajcie o dobro naszej planety!

XII edycja konkursu rozpoczęła się 25 lutego 2013 roku i potrwa do 10 kwietnia 2013 roku. W konkursie mogą wziąć udział przedszkola i szkoły publiczne i niepubliczne z całej Polski. Zadaniem przedszkolaków i uczniów klas I-IV jest przedstawienie pomysłów na selektywną zbiórkę odpadów i sposobów ich przetwarzania, a następnie przesłanie pracy do oceny jury na adres Organizatora – firmy Haribo.

Tegoroczny temat „Segregujesz? Nie marnujesz!”, w atrakcyjny i interesujący dla dzieci sposób, może pomóc placówkom oświatowym zrealizować cele zapisane w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.haribo.com w zakładce Akademia Misia Haribo, a następnie zrealizować z dziećmi eko-zajęcia. Wykonane przez dzieci prace wraz z poprawnie wypełnionym formularzem należy przesłać w terminie do 10 kwietnia 2013 r. na adres Organizatora.

Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody m.in. tablety, wyposażenie ekologicznej sali, eko-książki, gry oraz materiały edukacyjne Akademii Misia Haribo. Każda placówka biorąca udział w konkursie otrzyma także pamiątkowy dyplom Akademii Misia Haribo. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.haribo.com w zakładce Akademia Misia Haribo. Dodatkowe informacje można uzyskać wysyłając zapytanie na adres [email protected].

Akademia Misia Haribo to długoterminowy, ogólnopolski program edukacyjno-społeczny zainaugurowany w 2007 r. Akademia pomaga maluchom poznać i zrozumieć otaczający świat poprzez twórczą zabawę i eksperymenty. W dotychczasowych edycjach programu dzieci zaangażowane były m.in. w tworzenie instrumentów, przygotowanie fotoreportażu czy dydaktycznej gry planszowej. Celem XII edycji Akademii Misia Haribo jest edukacja w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z odpadami oraz możliwości ich ponownego wykorzystania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię