Ogień, woda, wiatr, ziemia – pod takim hasłem 3 czerwca w Jabłonnej zorganizowano Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Dziecka. W trakcie wydarzenia odbyły się kreatywne warsztaty oraz gry i zabawy, dzięki którym dzieci poznawały siłę żywiołów.

Odwiedzając stoiska z żywiołami dzieci poznały ich siłę i specyfikę. Za każdym razem podkreślano jak ważne jest dbanie o czystość wody, ziemi i powietrza. Strażacy urządzili pokaz gaszenia pożaru wioski Smerfów. Na imitacji falującej wody powstały niepowtarzalne, krystaliczne obrazy. Żywioł ziemi dzieci poznały przez wyklejanie ogromnego globu, a ponad wszystkimi atrakcjami wysoko fruwały samodzielnie zbudowane latawce.

We współpracy z firmą ELEKTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Elektrycznego i Elektronicznego prowadziliśmy kreatywne warsztaty. Pokazaliśmy, w jaki sposób można nadać drugie życie elektrośmieciom. Ze starych płyt dzieci robiły elektronotesy z papierem recyklingowym. Elementy ze starych komputerów okazały się doskonałym materiałem do robienia elektrobiżuterii. Z kolei kolorowych kabelków zostały zrobione bransoletki, a z klawiszy od klawiatury kolczyki. Dużą atrakcją była zabawa z Elektrokołem odbywająca się na głównej scenie. Mali ochotnicy przez zakręcenie kołem losowali kategorię. Po odgadnięciu zagadki, rebusu lub udzielenia dobrej odpowiedzi na pytanie otrzymywali nagrody.

Fot. Archiwum Abrys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię