Biżuteria z kabli komputerowych, notesy z płyt CD oraz konkurs na temat elektroodpadów to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Elektro-System oraz Remondis Elektrorecykling w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, zorganizowanych 4 czerwca na Polu Mokotowskim. 

?Elektrokoło?, czyli konkurs na temat elektroodpadów, realizowany w oparciu o koło fortuny, jak zwykle cieszył się dużym powodzeniem.. By otrzymać upominek trzeba było np. odpowiedzieć na pytanie co należy zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, spośród wskazanych rzeczy (np. telefon komórkowy, bateria, słuchawki, kalkulator, myszka komputerowa) wskazać  elektroodpady czy też podać rozwiązanie zagadki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty tworzenia biżuterii ze starej klawiatury, kabli, elementów starych słuchawek, a także notesów ze starych płyt CD.  Za realizację warsztatów i ?Elektrokoła? odpowiadał Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Jak co roku  dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka elektroodpadów (odbywająca się w ramach Pikniku na stadionie SKRA), za które oczywiście były rozdawane rośliny.

W ramach Światowych Obchodów Dnia Ziemi przygotowano bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych. Silnym punktem wydarzenia jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych  Nie zabrakło także gier i zabaw dla dzieci w strefie recyklingu.

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum Abrys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię