Co to jest energia? Jak ją zdobywać? Między innymi na takie pytania poznamy odpowiedź wyruszając na kosmiczną ekspedycję wraz z edukacyjnym serwisem Planeta Energii. Do świata energii oraz zabawy i nauki zaprasza od 1. września Grupa ENERGA.

Celem stworzenia serwisu Planeta Energii jest zainteresowanie najmłodszych tematyką energii, bezpiecznego i oszczędnego korzystania z niej oraz troski o środowisko naturalne. Przy pomocy serwisu www.planetaenergii.pl edukacja o energii elektrycznej odbywa się poprzez zabawę, wykorzystując formę ciekawej prezentacji treści i zaangażowanie dzieci w interakcję z serwisem – udział w odcinkowej historii połączony ze współzawodnictwem z innymi internautami.

 – Działania edukacyjne to niejako nasz obowiązek, wynikający z odpowiedzialności społecznej biznesu. Planeta Energii powstała w ramach projektu Energa Edukacja, części szerszego programu ENERGA dla Ciebie. W działaniach CSR główny akcent stawiamy na wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz aktywności, które promują takie wartości, jak: człowiek, radość życia, edukacja, środowisko, ekologia, bezpieczeństwo, przyszłość dzieci. Planeta Energii, dzięki atrakcyjnej dla dzieci szacie graficznej i popularno-naukowej formie edukacji i zabawy, doskonale wpisuje się w promowane przez Grupę ENERGA wartości. – mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA

Każdy odwiedzający www.planetaenergii.pl może zostać kapitanem kosmicznej ekspedycji wyruszającej z Ziemi na ratunek Planety Energii – cywilizacji zaatakowanej przez wirus komputerowy i cierpiącej na brak energii. Internauta wykonuj misje, rozwiązuje kosmiczne zagadki i odkrywaj tajemnice, by pomóc Energoludkom, mieszkańcom Planety Energii, w odzyskaniu utraconej wiedzy i energii. Przy okazji dzieci zdobywają wiedzę na temat zjawisk fizycznych, energii, jej przechowywania i bezpiecznego wykorzystywania.

Projekt "Planeta Energii" prowadzi Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA.

Źródło: Energa

Planeta Energii udziela odpowiedzi na pytanie co to jest planeta i jak ją zdobyć. / Fot. planetaenergii.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię