Już od 18 lat tradycyjnie w maju udostępniane ds do zwiedzania kolekcje azalii i różaneczników nie tylko w Arboretum, ale również na terenie Lasu Doświadczalnego Zwierzyniec oraz w przyległej do Instytutu części parku.

Azalie i różaneczniki, należą do najpiękniejszych krzewów ozdobnych, wyróżniają się nieprzeciętnymi walorami dekoracyjnymi, a azalie pięknym zapachem, są prawdziwą ozdobą ogrodów i parków. Jednakże ze względu na niekorzystne warunki klimatyczne i glebowe Wielkopolski są one rzadko sadzone.

W Arboretum Kórnickim rośnie około 250 różnych taksonów różaneczników i azalii, które podziwiać można już w ten weekend!
 
O godz. 12 i 14 – spacer z przewodnikiem, zwiedzanie kolekcji drzew i krzewów w przyzamkowej części oraz kolekcji azalii, różaneczników, lilaków (bzów) w nowej części Arboretum. Spacer rozpoczyna się w Arboretum od strony wejścia przy Zamku.

Porady i konsultacje ogrodnicze, jak dobrze zaplanować swój ogród, jak pielęgnować drzewa i krzewy, można uzyskać w nowej części Arboretum, przy budynku Instytutu.

W niedzielę, 22 maja o godz. 16 na polanie “Pod Bukiem” koncert KWARTETU ARTUS.

Godziny zwiedzania podczas imprez:

Stare Arboretum 9-19
Nowe Arboretum 10-18
Zwierzyniec 11-16

Źródło: www.idpan.poznan.pl

 

Azalie i różaneczniki, należą do najpiękniejszych krzewów ozdobnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię