Z okazji Dnia Ziemi, 16 kwietnia 2011 roku, trzeci już raz zawita do Warszawy akcja „Zamień odpady na kulturalne wypady”. Polega ona na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty).

Z okazji Dnia Ziemi, 16 kwietnia 2011 roku, trzeci już raz zawita do Warszawy akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady".  Polega ona na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty). Zebrane podczas akcji odpady zostają najpierw poddane segregacji, a później recyklingowi.  Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady. Akcję warszawską koordynuje Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.

Akcja warszawska jest jedną z 12 akcji, które organizuje Fundacja EkoRozwoju dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ubiegłych latach akcje "Zamień odpady na kulturalne wypady" były organizowane w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

Kontakt
Dominik Dobrowolski, tel. 697 092 978, [email protected]
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię