Ministerstwo Środowiska zamieszcza na swojej stronie publikację oferującą możliwość pogłębiania wiedzy na temat zmian klimatu wraz z opracowanymi scenariuszami zajęć w gimnazjum, które ułatwią pracę z młodzieżą.

Zmiany klimatu są jednym z największych wyzwań obecnych czasów, dlatego niezbędna jest rzetelna edukacja w tym zakresie, dotycząca klimatu, jego zmian oraz możliwości zapobiegania im. Przygotowane scenariusze zajęć mają być dla nauczycieli i edukatorów źródłem wiedzy oraz fachową, merytoryczną pomocą w realizacji zajęć na temat zmian klimatu, przyczyn i skutków tych zmian, a także naszego wpływu na klimat oraz tego, jak zmiany klimatu wpływają na otaczający nas świat.

Publikacja powstała w wyniku wspólnej pracy nauczycieli, trenerów zajmujących się edukacją ekologiczną oraz osób związanych ze środowiskiem akademickim. Jedenaście scenariuszy krok po kroku buduje zrozumienie złożonego zagadnienia, jakim są zmiany klimatu. W trzech kolejnych częściach niacisk połozony jest zidentyfikowaniem przyczyn, poznanie skutków i szukanie rozwiązań tego problemu.

Źródło: mos.gov.pl

Publikacja podpowiada też jak znaleźć rozwiązania dla zmian klimatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię