Sieć sklepów Vobis przyłącza się do ogólnopolskiego programu ?Drzewa za kartridże”. Na początek do sklepów trafi 60 tysięcy kopert na puste wkłady do drukarek. To realna pomoc dla środowiska- oddane w kopertach kartridże to mniej niebezpiecznych odpadów zalegających wysypiska i fundusze na zakup nowych sadzonek drzew.

Zasady programu „Drzewa za kartridże” są proste: wystarczy zużyty kartridż do drukarki atramentowej włożyć do dostępnej w punkcie Vobisu koperty (w opakowaniu zmieści się nawet kilka sztuk), zakleić i odesłać pocztą. Taka przesyłka nic nie kosztuje. Zebrane w ten sposób zużyte kartridże trafią do wyspecjalizowanej firmy, która zajmie się ich odzyskiem lub utylizacją. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na zakup sadzonek i wesprą odbudowę polskiego drzewostanu.

Prowadzona już od ponad czterech lat akcja ,,Drzewa za kartridże” to sposób na zmianę przyzwyczajeń Polaków. Świadomość korzyści z selektywnej zbiórki odpadów w Polsce jest bardzo niska. Do recyklingu w naszym kraju oddaje się 10% wszystkich elektroodpadów. Dla porównania – w Szwecji czy Niemczech do ponownego przetworzenia trafia ich aż 90%. – Udział w akcji ,,Drzewa za kartridże” jest niezwykle prosty – mówi Marcin Adamski z należącej do Black Point spółki Eco Service, współorganizatora akcji. – Darmowe koperty na puste wkłady to ekologiczne narzędzie na wyciągnięcie ręki każdego użytkownika drukarki – dodaje.

Kampania „Drzewa za kartridże” ma zasięg ogólnopolski. Jej strategicznym partnerem jest Stowarzyszenie Klub Gaja, który koordynuje zalesianie polskich lasów. Do tej pory dzięki akcji udało się sfinansować zakup ponad 9 tysięcy sadzonek. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu Ecomind: http://ecomind.pl/    

 

Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię