Ponad 50 warszawskich szkół podstawowych zgłosiło się do programu edukacyjnego ?Ciepło w moim domu?. Dzieci wezmą udział w dwugodzinnej lekcji na temat ogrzewania mieszkania oraz w konkursie plastycznym.

Organizatorem akcji jest WARSZAWSKIE CIEPŁO – kampania edukacyjno-informacyjna Vattenfall Heat Poland i Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy wsparciu Urzędu m.st. Warszawy.

Niemal 3000 uczniów klas trzecich warszawskich szkół podstawowych bierze udział w programie edukacyjnym „Ciepło w moim domu”. Wszystkie szkoły, które zgłosiły się do programu, otrzymały pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych, zawierające scenariusz dwugodzinnej lekcji oraz poradnik dla nauczyciela, zeszyty ćwiczeń i plakaty dla uczniów, a także broszury informacyjne dla rodziców. Autorką scenariusza lekcji „Ciepło w moim domu” jest mgr Iwona Górka – nauczycielka przyrody w szkole podstawowej „Didasko”, recenzentka i autorka wielu programów edukacyjnych dla dzieci.

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród mieszkańców stolicy, 77% z nich korzysta z centralnego ogrzewania, jednak tylko 16% ma świadomość, że jest to ciepło sieciowe. Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się, skąd pochodzi ciepło, które ogrzewa nasze mieszkania, jak dociera ono do domów oraz jakie są sposoby na jego skuteczne oszczędzanie. Program pozwoli zrozumieć dzieciom potrzebę efektywnego gospodarowania zasobami naturalnymi Ziemi.

Poza zdobyciem nowej, ciekawej wiedzy uczniowie mają okazję wziąć udział w konkursie plastycznym „Ciepło w moim domu”. Każda klasa może zgłosić do konkursu jedną pracę, wyłonioną w wewnętrznym głosowaniu. Na plakaty organizatorzy czekają do 19 kwietnia 2010 r. Dla zwycięskich szkół przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery na pomoce edukacyjne (w wysokości 6000 zł, 5000 zł i 4000 zł), wycieczki do elektrociepłowni i nagrody-upominki dla uczniów. Ponadto, autorzy najlepszych prac otrzymają teatrzyki kukiełkowe.

Pierwsza nagroda, w wysokości 6000 zł trafi do szkoły, której praca spotka się z największym uznaniem Internautów. Głosowanie na stronie www.warszawskiecieplo.pl, rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do 10 maja 2010 r. Lista zwycięzców wraz z nagrodzonymi pracami zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.warszawskiecieplo.pl do 14 maja 2010 r.

 

Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się, skąd pochodzi ciepło, które ogrzewa nasze mieszkania, jak dociera ono do domów oraz jakie są sposoby na jego skuteczne oszczędzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię