Recycle symbol on a fresh green grass, environmental concept image.

W odrestaurowanym obiekcie Elbląga – Domu Pod Cisem  przy ul. Stawidłowej w sierpniu odbyły się warsztaty recyklingowe dla mieszkańców Elbląga, a w szczególności dzieci z rodzicami.

Organizatorzy umożliwili uczestnikom zwiedzenie obiektu oraz udział w zajęciach kreatywnych, w ramach których można było odnowić stare przedmioty, wykonać nowe prace artystyczne, a także realizować swoje talenty plastyczne. Efektem pracy uczestników były np. zrobione ze starej pufy siedzisko dla kota, wykonanie makramy ze sznurków, zrobienie wieszaka z wykorzystaniem drzewa, wykonanie obrazków z kolorowych zapałek itp. Wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami od ESWIP oraz komiksem ZUO pt. ?Piekarczyk znów o Elbląg walczy?, zawierającym zasady segregacji odpadów.

W ramach Stowarzyszenia ESWiP działa Centrum Integracji Społecznej (CIS), które opiekuje się osobami zagrożonymi wykluczeniem i pracuje nad ich aktywizacją społeczną przy współpracy specjalistów (psychologów, doradców zawodowych, trenerów pracy), dlatego w obiekcie znajdują się m.in. pracownie: krawiecka i stolarska. ESWIP hołdując idei GOZ (Gospodarka Obiegu Zamkniętego) stworzyło sklep społeczny, do którego mieszkaniec w akcie darowizny może przekazać używane rzeczy nadające się do renowacji. Trafią one w ręce podopiecznych stowarzyszenia, którzy zajmują się rewitalizacją zdobytych przedmiotów. W ten sposób ogranicza się zużycie zasobów i generuje mniej odpadów. Zagospodarowanie i przywrócenie do obiegu rzeczy już wykorzystanych jest ważnym aspektem działania na rzecz ochrony środowiska, dlatego nie można przecenić ideałów i działań stowarzyszenia na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności.

   

Fot. Archiwum ZUO

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię