Za nami kolejne spotkanie w obiekcie Centrum Technologii Nobel Tower przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu. Dzieci wcieliły się w Eko Odkrywców. Przez całe piątkowe popołudnie młodzi naukowcy poznawali świat chemii, biologii i elektryki.

Na zieleńcu przed budynkiem  uczestnicy warsztatów mogli wziąć udział w treningu piłki nożnej poprowadzonym przez profesjonalnych piłkarzy. Warsztaty „Donice nie z tej ziemi” pokazały jak można wykorzystać puste puszki po np. kukurydzy. Puszki ozdobione starymi gazetami, kolorowymi wstążeczkami i elementami z papieru zamieniły się w donice, w których posadzono sadzonki truskawki.

W salach Centrum Technologii na młodych Eko Odkrywców czekały pokazy z dziedziny chemii, biologii i elektryki. Za pomocą profesjonalnych mikroskopów dzieci poznały budowę komórki liścia, zobaczyły w powiększeniu aparat gębowy owadów, komórkę nerwową oraz cebulkę włosa. W trakcie pokazów chemicznych zostały pokazane doświadczenia z wykorzystaniem naturalnych składników, które goszczą w każdym domu (ocet, soda oczyszczona, olej). Kolejną atrakcją były stanowiska przedstawiające odnawialne źródła energii.

Na warsztatach Eko Kulinarnych dzieci dowiedziały się z jakich surowców są produkowane słodycze. Każdy mógł samodzielnie zrobić lizaka. Ostatnią niesamowitą, zwłaszcza dla dziewczynek, atrakcją był warsztat na kolorowe tęczowe fryzury.

W spotkaniu brały udział grupy zorganizowane ze szkół podstawowych oraz dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami i dziadkami.

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię