Już 17 stacji radiowych będzie bezpłatnie emitować spoty radiowe ?Nie zaśmiecaj swojego sumienia?. Dzięki wsparciu lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych Ministerstwo dociera do jeszcze większej rzeszy słuchaczy z całej Polski i uświadamia, jak postępować z odpadami.

Emisję spotów zadeklarowały trzy ogólnopolskie stacje Polskiego Radia: Jedynka, Trójka i Czwórka, a także rozgłośnie regionalne i stacje katolickie. W niektórych stacjach już rozpoczęto nadawanie trzech reklam z głosem sympatycznego księdza, kolejne dołączą we wrześniu.

Wciąż trwają rozmowy z innymi lokalnymi i ogólnopolskimi rozgłośniami na temat bezpłatnej emisji reklam.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w promocji działań edukacyjnych i ekologicznych Ministerstwa Środowiska. Dzięki współpracy ze stacjami radiowymi możliwe jest zwiększenie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych – powiedział Janusz Zaleski, podsekretarz stanu MŚ, Główny Konserwator Przyrody.

W ramach kampanii „Nie zaśmiecaj swojego sumienia” zostały stworzone trzy spoty radiowe zawierające komunikaty:

    *  nie pal śmieci w domu,
    * stop dzikim wysypiskom,
    *  segreguj odpady.

Kampania „Nie zaśmiecaj swojego sumienia” jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach V osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i  Środowisko.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię