Zbliża się piękny świąteczny czas. Czas bliskich rodzinnych spotkań i wspólnego kolędowania. Śpiewanie kolęd, jak i same kolędy to wyjątkowa polska tradycja. Dzięki wyjątkowemu ekologicznemu wydawnictwu można sprawić, że tradycja ta będzie miała ekologiczny wymiar.

   Opracowany przez Dział Edukacji Ekologicznej Abrys kolędownik został wydrukowany na papierze w 100% z makulatury, w technologii przyjaznej dla środowiska naturalnego. Mimo recyklingowego pochodzenia papier charakteryzuje się przyjaznym dla oka odcieniem bieli, a bogate kolorowe i oryginalne ilustracje wyglądają pięknie.

W treść kolędownika wprowadza nas fragment Ewangelii Św. Łukasza dotycząca narodzin Jezusa Chrystusa. Jak na kolędownik przystało, w broszurze znajdują się najpiękniejsze kolędy takie jak ?Bóg się rodzi?, ?Cicha noc?, Dzisiaj w Betlejem?, ?Gdy śliczna panna?, ?Przybieżeli do Betlejem? i inne. Dodatkowo autorzy stworzyli krótki komiks ?Święta od kuchni?, który w zabawny sposób nawiązuje do tematu marnotrawienia ogromnej ilości żywności właśnie szczególnie podczas świąt. Z krótkiej pouczającej historyjki można dowiedzieć się, że wg ONZ globalnie marnujemy więcej jedzenia niż potrzeba wyeliminowania głodu. Na końcu znalazła się także informacja o tym, jak postępować z opakowaniami po prezentach. Wewnątrz kolędownika znajdują się także ekozawieszki do prezentów, które można wyciąć bez szkody dla całości broszury. 

Zarówno rodzaj papieru, jak i treści sprawiają, że jest to prawdziwy ekologiczny Kolędownik. Broszura świetnie nadaje się na oryginalny firmowy prezent, który z pewnością docenią wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię