Od lat w całej Polsce, w pierwszy dzień wiosny masowo odbywają się różne aktywności w szkołach. Propozycją Fundacji Nasza Ziemia jest zorganizowanie w ten dzień wydarzeń promujących poszanowanie środowiska, do udziału w których zaproszone zostaną także lokalne społeczności i lokalne media.

Konkurs dostępny jest dla wszystkich: od uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, przez grupy formalne (drużyny harcerskie, koła turystyczne itp.) do grup nieformalnych (np. grupa przyjaciół). Lokalne aktywności mają być adresowane do całych lokalnych społeczności. Realizacja zadania winna nastąpić między 18 a 31 marca 2011 r.

Opis wydarzenia i dokumentację z jego przeprowadzenia (zdjęcia, relacje z mediów itp.), opracowane w dowolnej formie należy przesłać do 8 kwietnia 2011 roku do Fundacji Nasza Ziemia. Dwadzieścia najlepszych prac zostanie nagrodzonych publikacją w raporcie z Programu Publicznej Edukacji Ekologicznej. Nauczyciele i animatorzy wszystkich dwudziestu zespołów, które przygotowały i przeprowadziły nagrodzone happeningi, otrzymają potwierdzenia swojej aktywności społecznej i zawodowej. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody książkowe oraz pomoce naukowe.

Źródło: www.naszaziemia.pl

Zorganizowane w ten dzień wydarzenia mają promować poszanowanie środowiska. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię