W sobotę 17 czerwca w Opolu odbył się Rodzinny piknik na pl. Kopernika. Działając z ramienia Urzędu Miasta w Opolu w tamach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Czyste powietrze – oddech dla Opola”, Dział Ekomarketingu i Edukacji firmy Abrys zorganizował ekostoisko, obfitujące w wiele warsztatowych atrakcji, a także punkt konsultacyjny poświęcony kwestii efektywności energetycznej.

Na ekostoisku odbywały się różnorodne warsztaty, skupiające się na kreatywnym wykorzystaniu odpadów. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, jak można w prosty sposób nadać drugie życie niepotrzebnym przedmiotom i opakowaniom. Na stanowiskach warsztatowych można było tworzyć doniczki dla roślin z recyklingowanych materiałów oraz wykonać niebanalne ozdoby. Dla uczestników było to fantastyczne doświadczenie ukazujące, jak wiele możliwości daje nam recykling, połączony z twórczym podejściem do odpadów.

Dodatkowo, odbywały się warsztaty malowania toreb, podczas których mieszkańcy woj. opolskiego mogli ozdabiać  torby z ekologicznych materiałów. Funkcjonowało też stanowisko wyrobu świeczek sojowych, które są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne świeczki parafinowe. Z kolei dzięki „Kilowatom zabawy” dzieci poznawały zagadnienia produkcji i wykorzystywania energii odnawialnej, a wszystko to poprzez zabawę z użyciem doświadczalnych urządzeń.

Niesamowicie inspirujące było też obserwowanie, jak uczestnicy wykonywali i ozdabiali doniczki oraz umieszczali w nich rośliny, które im przekazano. To wspaniałe połączenie ekologii, kreatywności i rozwijania świadomości ekologicznej.

Nie tylko warsztaty ekologiczne cieszyły się popularnością. Na pikniku nie zabrakło również innych atrakcji. Duże zainteresowanie wzbudziła wielkoformatowa gra plenerowa, dzięki której gracze mogli aktywnie spędzać czas, rywalizując ze sobą i sprawdzając swoje wiedzę na temat ochrony powietrza. Zabawa koło fortuny przyciągała tłumy, a quizy i wyzwania z nagrodami zapewniły  dawkę emocji związaną z wygrywaniem atrakcyjnych nagród.

Przy ekostoisku działał również punkt konsultacyjny, gdzie eksperci udzielali porad z zakresu efektywności energetycznej w domu, izolacji oraz alternatywnych metod pozyskiwania energii. Odwiedzający punkt mieszkańcy chętnie zadawali pytania i dowiadywali się więcej na temat zrównoważonego wykorzystania energii w swoich domach, a także dostępnych programów wsparcia i dofinansowania.

Piknik rodziny w Opolu był nie tylko świetną okazją do spędzenia czasu z bliskimi, ale także doskonałym miejscem do nauki i inspiracji. Dzięki różnorodnym atrakcjom, uczestnicy mogli czerpać radość z twórczego podejścia do ekologii oraz poszerzać swoją wiedzę na temat ochrony powietrza oraz środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię