W ostatni weekend mieszkańcy dzielnicy Wola w Warszawie mieli okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych tematyce ochrony środowiska. Wydarzenie pod nazwą „Jak chronić środowisko”, zorganizowane przez władze dzielnicy, odbyło się w malowniczym parku im. Edwarda Szymańskiego i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

 

Jednym z głównych punktów programu były warsztaty malowania toreb. Uczestnicy mieli możliwość ozdobienia bawełnianych torebek przy użyciu ekologicznych farb. W ten sposób promowano zastępowanie jednorazowych plastikowych torebek przy zakupach na rzecz bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw. Mieszkańcy dzielnicy, zarówno młodzi, jak i starsi, z zaangażowaniem tworzyli unikalne wzory, świadomie przyczyniając się do ograniczenia ilości plastikowych odpadów.

 

Kolejnym warsztatem, który cieszył się dużą popularnością, było tworzenie gliniano-ziemnych kul z nasionami. Uczestnicy mieli możliwość stworzenia małych kul z gliny, w których umieszczali nasiona roślin. Te unikalne kulki mogą zostać wsadzone w ziemię, by wraz z deszczem uwolnić nasiona i umożliwić wzrost nowych roślin. Była to doskonała lekcja dotycząca zasad uprawy ekologicznej i dbania o rośliny, które są kluczowymi elementami środowiska .

 

Warsztaty wykonywania owadów z korków po winie przyciągnęły wielu kreatywnych uczestników. W oparciu o recyklingowane korki, uczestnicy tworzyli oryginalne figurki przedstawiające różne owady. Dzięki temu warsztatowi promowano recykling oraz zwracanie uwagi na istotną rolę owadów w ekosystemie. Każda figurka była wyjątkowa i stanowiła przypomnienie o potrzebie ochrony bioróżnorodności.

 

Innym atrakcyjnym warsztatem były bibeloty na gałęzi. Uczestnicy mieli okazję tworzyć łapacze snów, wykorzystując gałęzie, sznurki i elementy odzyskane z odpadów. W ten sposób łączono sztukę rękodzielniczą z ideą recyklingu, inspirując uczestników do tworzenia pięknych przedmiotów przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

 

W trakcie wydarzenia dorośli uczestnicy mieli także szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, rozwiązując quiz lub krzyżówkę. Nagrodą dla zwycięzców były książki o tematyce ekologicznej, co miało zachęcić do dalszego zgłębiania wiedzy na ten temat. Najmłodsi uczestnicy, biorąc udział w wielkoformatowej grze plenerowej pod tytułem „Twistor – twisterowy tor odpadowy”, również mieli możliwość zdobycia nagród książkowych. Gra ta miała na celu edukowanie dzieci na temat segregacji odpadów i ekologicznego postępowania.

 

Warsztaty, gry i konkursy przyciągnęły mieszkańców Warszawy, którzy chętnie uczestniczyli w wydarzeniu. Edukacyjne stoisko było centrum zainteresowania, a specjaliści dostępni na miejscu udzielali porad i informacji na temat ochrony środowiska. Uczestnicy, poza nagrodami i wykonanymi przez siebie przedmiotami, wychodzili również bogatsi o wiedzę, którą zdobyli podczas warsztatów lub dzięki rozmowom z ekspertami.

 

Warsztaty „Jak chronić środowisko” zorganizowane przez władze dzielnicy Wola w Parku im. Edwarda Szymańskiego okazały się nie tylko ciekawym wydarzeniem dla mieszkańców, ale również ważnym krokiem w kierunku budowania świadomości ekologicznej społeczności. Dzięki aktywnemu uczestnictwu i zrozumieniu zasad ochrony środowiska, wszyscy uczestnicy mieli okazję poczuć, że ich działania mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię