Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.

W środku znaleźć można:
– artykuł Grzegorz Bożka "Chronić płazy przy drogach", w którym autor prezentuje najnowszą publikację Pracowni na rzecz Wszystkich Istot o ochronie płazów.
– wywiad z Mariuszem Rybackim "Unikać błędów poprzedników", herpetologiem, specjalizującym się w czynnej ochronie płazów i gadów, o tym jak lepiej chronić zwierzęta przy szlakach komunikacyjnych, zarówno w czasie ich budowy, jak też w czasie ich użytkowania.
– artykuł Grzegorza Bożka "Załatwić ekologa", o tym że ekolodzy są celem niewybrednych ataków w mediach, czasem obiektem inwigilacji lub donosów w których przedstawiani są jako ludzie nieuczciwi i oszukujący społeczeństwo.
Ponadto bociany, baśnie, Finlandia, Elżbieta Dzikowska i Jacek Bożek

Czytaj więcej: www.pracownia.org.pl/aktualnosci,797
Pozostałe artykuły w wersji papierowej lub elektronicznej Dzikiego Życia.

Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety od 5 grudnia oraz w salonach Empiku, Garmond Press i Franpress od 8 grudnia. W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl.

Więcej czasopism ekologicznych w dziale Prasówka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię