Poprawa poziomu wiedzy młodzieży na temat zdrowego stylu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, podstawy pierwszej pomocy itp.) połączona z aktywnością i rywalizacją sportową podczas rozgrywek w turnieju piłki nożnej to cele konkursu „Jasna Szkoła – prosta sprawa!”.

Organizatorem konkursu jest Philips Polska wspólnie z Centrum UNEP/GRID-Warszawa; a jego uczestnikami mogą być nauczyciele i uczniowi gimnazjów. Konkurs jest organizowany w ramach projektu 90 szkół na 90 lat Philips w Polsce.

Uczestnikami mogą być szkoły gimnazjalne (klasy I-II) z terenu całej Polski, reprezentowane przez 12-osobowe zespoły uczniowskie (zarówno chłopcy jak i dziewczynki) pod opieką nauczyciela, które poprawnie wypełnią elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdujący się na portalu projektu www.jasnaszkola.pl. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą drogą internetową. Formularz będzie dostępny na portalu od 15 do 31 pażdziernika 2011.

Projekt składa się z dwóch etapów:
•    Konkursu wiedzy Jasna szkoła – prosta sprawa! – dotyczącego zagadnień zdrowego stylu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju;
•    Turnieju piłkarskiego Philips Cup 2012.

W projekcie przewidziano cenne nagrody. Główną nagrodą dla szkół biorących udział w projekcie jest możliwość skorzystania z darowizny rzeczowej w postaci energooszczędnych świetlówek lub opraw oświetleniowych, przeznaczonych na wymianę oświetlenia w szkołach, ofiarowanej przez Philips  z okazji 90-lecia działalności Firmy w Polsce. Dodatkowe nagrody otrzymają również nauczyciele i uczniowie, zaangażowani w projekt.

Organizatorzy zapraszają również na portal internetowy projektu www.jasnaszkola.pl. Już wkrótce będzie można tam znaleźć szczegółowe informacje na temat konkursu i turnieju (m. in. Formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić do 31 października 2011 roku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię