W niedzielę, 20 marca w przeddzień pierwszego Dnia Wiosny pod pręgierzem na wrocławskim Rynku odbędzie się akcja rozdawania nasionek wiosennych kwiatków za przynoszone zużyte bateryjki. Baterie zbierane są na odbudowę dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku.

Niedaleko Wrocławia w Sokołowsku Fundacja „In Situ” odbudowuje dawne Sanatorium dr Brehmera, w którego murach powstaje Międzynarodowe Laboratorium Kultury oraz jedyne na świecie archiwum twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

W niedzielę, 20 marca we Wrocławiu, od 10.00 do 18.00 odbędzie się wyjątkowa ekologiczno-kulturalną akcja. Każdy wrocławianin i wrocławianka będą mogli w ekologiczny sposób pomóc w odbudowie. Na wrocławskim Rynku pod pręgierzem organizatorzy będą zbierać zużyte baterie, a tym którzy przyniosą bateryjki podarowane zostaną nasionka kwiatków do wiosennego wysiania. Za każdy 1 kg zebranych baterii Fundacja In Situ otrzymuje 1 zł od Europejskiej Platformy Recyklingu z przeznaczeniem na odbudowę dawnego sanatorium.

Każdego roku w Polsce powstaje blisko 250 mln sztuk baterii. Baterie, które nie są zbierane szkodzą środowisku, zatem trzeba je segregować i utylizować. Akcja przynosi, oprócz korzyści ekologicznych, dodatkową wartość. Odbudowujemy  wspaniały neogotycki obiekt, tworząc wyjątkowe miejsce dla filmu i sztuki współczesnej.

Bycie kulturalnym to nie tylko częste korzystanie z dóbr kultury, ale i kulturalne obchodzenie się ze środowiskiem
, w którym wszyscy żyjemy – czyli troska o nie każdego dnia, chociażby poprzez zbieranie zużytych baterii.

Organizatorzy zapraszają wszystkie wrocławianki i wrocławian (i nie tylko) do zbiórki baterii i przyniesienie ich na wrocławski Rynek pod pręgierz w niedzielę 20 marca, w godzinach od 10.00 do 18.00!

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w organizacji akcji, proszeni są o kontakt: Dominik Dobrowolski, [email protected], tel. +48697092978.

Każdego roku w Polsce powstaje blisko 250 mln sztuk baterii. Baterie, które nie są zbierane szkodzą środowisku. / Fot. www.sxc.hu

Za każdy 1 kg zebranych baterii Fundacja In Situ otrzymuje 1 zł od Europejskiej Platformy Recyklingu z przeznaczeniem na odbudowę dawnego sanatorium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię