Już w najbliższą sobotę w zespole pałacowym w Kurozwękach zostanie otwarty jeden z największych labiryntów w Europie.

Od pięciu lat w Kurozwękach można oglądać labirynt utworzony na polu kukurydzy. Tę atrakcję wprowadzono w zespole pałacowym w Kurozwękach w 2007 roku. Pomysłodawcą był właściciel obiektu Jean Martin Popiel. Labirynt został zaprojektowany przez amerykańską firmę The Maize, która podobne obiekty tworzy na całym świecie.

Pierwszy labirynt nawiązywał do mistrzostw „Polska – Ukraina Euro 2012”. W następnym roku szkic podobizny Koziołka Matołka wytyczył szlaki w labiryncie kukurydzy w Kurozwękach. W 2011 roku będzie to portret świętego Jakuba, który zostanie utworzony na powierzchni 4 hektarów. Nowością w tym roku jest małe pole kukurydzy zasiane pięcioma jej odmianami.

Długość wszystkich ścieżek wyniesie ponad 4 kilometry. Rekord w długości ścieżek padł w 2009 roku i wtedy turyści mieli do pokonania ponad 5 kilometrów labiryntowych dróg. Labirynt jest niepowtarzalną atrakcją dla turystów indywidualnych oraz wycieczek szkolnych. W centralnej jego części znajduje się wieżyczka, która pomaga w trafieniu do wyjścia. Uroczyste otwarcie labiryntu odbędzie się 23 lipca i będzie można go zwiedzać do 10 października.

Spacerując po labiryncie można sprawdzić swoją zdolność orientacji w terenie, jak również wiedzę. Bardzo łatwo jest zgubić się w kukurydzianym polu. Na terenie labiryntu nie działają telefony komórkowe, przez co adrenalina jest większa. Co roku organizowane są konkursy, w ścieżkach labiryntu umieszczone punkty z pytaniami, które trzeba odnaleźć. Każdy uczestnik zabawy ma za zadanie odszukać ukryte pytania i uzupełnić specjalną krzyżówkę. Prawidłowo wypełnione kupony biorą udział w losowaniu nagród.

Źródło: www.kurozweki.nazwa.pl

Spacerując po labiryncie można sprawdzić swoją zdolność orientacji w terenie, jak również wiedzę. / Fot. kurozweki.nazwa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię