Tegoroczna edycja Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii upłynęła pod znakiem oszczędzania energii we własnym domu. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób codzienne czynności mogą wpłynąć na ochronę klimatu, jak i? oszczędności w domowym budżecie!

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii, który odbył się w miniony piątek,  po raz kolejny udowodnił, że trudne tematy można pokazać w ciekawy i nietypowy sposób. Wydarzenie, mimo kapryśnej pogody, zgromadziło ponad 2000 przedszkolaków i uczniów z bielskiej oświaty. Uczestnicy mogli skorzystać z rożnych, edukacyjnych atrakcji: warsztatów, wystaw, parku naukowego, gry terenowej, gier podwórkowych i wielu innych.

Na warsztatach skumulowanych w 4 Strefach Energii uczestnicy poznali odnawialne źródła energii korzystając z różnych zestawów demonstracyjnych. Mogli także wykonać zabawki naukowe związane z danym typem energii, np.: statek napędzany energią wody, solarną latarnię wykonaną ze słoika i mini panelu słonecznego, recyklingowe żaglówki i autka napędzane energią wiatrową.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa ?Eko-dom?, która zaciekawiła nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych uczestników Festiwalu. Wystawa została tak zbudowana, by  praktyczny sposób pokazać jak we własnym domu oszczędzać energię i wodę. W każdym z pomieszczeń: kuchni, łazience, salonie i biurze uczestnik miał do wykonania wiele zadań, które uczyły energooszczędnych nawyków.

Dzieci przekonanych się także, że z rzeczy pozornie nieużytecznych można wykonać zabawki i dekoracje do domu. Na warsztatach tworzyły maskotki ? węże z krawatów, koła optyczne z płyt CD, głuche telefony z kubeczków plastikowych czy eko-świeczniki, a także domowe kosmetyki takie jak woreczki zapachowe do szafy czy aromatyczne sole do kąpieli.

Ciekawe warsztaty zaoferowały również bielskie szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy mogli zobaczyć wielkie pudło, które okazało się prototypem aparatu fotograficznego czyli camerą obscura.  Zainteresowani mogli zrobić sobie nietypowe portrety w specjalnym atelier fotograficznym, a także wziąć udział w recyklingowych warsztatach, przygotowanych przez uczniów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się, wywołując złudzenia optyczne armia smoków. Na uczestników czekały także eksperymenty, warsztaty energetycznych tańców, pokaz egzotycznych zwierząt, a także warsztaty z orgiami.

Źródło: Park Edukacyjny Interakcje

Fot. Park Edukacyjny Interakcje

GALERIA

studio-zielona-kropka-330

  studio-zielona-kropka-323

studio-zielona-kropka-172

studio-zielona-kropka-146

studio-zielona-kropka-143

studio-zielona-kropka-111

studio-zielona-kropka-125

studio-zielona-kropka-010

studio-zielona-kropka-076

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię