Przedstawiamy i jednocześnie bardzo zapraszamy na cykliczne, długofalowe warsztaty recyklingowe dla dzieci mające na celu edukację ekologiczną, utrwalenie wiedzy na temat recyklingu, segregacji odpadów, ochrony środowiska jak i również rozwijanie zdolności artystycznych, kreowanie wrażliwości przestrzennej, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

Recyklownia to nie tylko zajęcia, to również miejsce poświęcone twórczemu przetwarzaniu surowców wtórnych. W Recyklowni powstaną elementy przestrzenne dekoracyjne jak i elementy użytku dnia codziennego z odpadów. Owocem pracy dzieci będą między innymi krzesła z gazet, abażury z płyt cd, torby z reklamówek i inne niezwykłe przedmioty. Każde spotkanie podparte zostanie przekazaniem wiedzy na tematy związane z ekologią – co zrobić z odpadami, jak umiejętnie segregować, w jaki sposób redukować ilość wytwarzanych śmieci, co można zrobić z odpadów.

Przedmioty powstałe w trakcie warsztatów zostaną sfotografowane i wykorzystane jako ilustracje do albumu, który powstanie po zakończeniu cyklu spotkań. Album ma służyć jako pomoc w nauce o ekologii, stanowić inspirację dla dzieci i dorosłych i tym samym pogłębić świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Wrocławia.

Recyklownia to alternatywa dla telewizji, gier komputerowych jak i sposób na twórczą aktywność dzieci w grupie.

Tym razem pułapki na myszy w zupełnie innej niż dotąd roli 😉 !!!

Start – 22 lutego od godz.16.30 do godz.18.30 (zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu)
Miejsce – Infopunkt Nadodrze Łokietka 5/1
Koszt warsztatu – 25zł/osoba
Zapisy – [email protected], 501-361-073 (obowiązkowe – ilość miejsc ograniczona)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię