Fundacja EkoRozwoju zaprasza rolników ekologicznych, lokalnych producentów, artystów ludowych oraz rzemieślników do udziału w Jarmarkach Ekologicznych we Wrocławiu. Najbliższa edycja imprezy obędzie się 9 ? 22 kwietnia 2011 na skwerze koło św. Marii Magdaleny. Termin zgłoszeń dla wystawców upływa 10 marca.

Przetwory z mleka koziego, ciasta, nalewki, mieszanki ziołowe, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jabłka i jajka – to tylko niektóre z produktów, które można nabyć podczas Jarmarków Ekologicznych we Wrocławiu. To odbywające się dwa razy do roku święto lokalnych artystów i rzemieślników, wytwórców produkujących metodami przyjaznymi dla człowieka i środowiska oraz rolników ekologicznych nawiązuje swoją formą do tradycji handlowych miasta.

Jarmarki nie tylko promują ekologiczny styl życia wśród Wrocławian, ale także tworzą przestrzeń do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy producentami a konsumentami. Każdej edycji imprezy towarzyszy także szereg wydarzeń dodatkowych: warsztatów, pokazów rzemiosła, wystaw. W urozmaicenie oferty Jarmarku co roku angażują się nowi partnerzy.

Wiosenną edycję Jarmarków zainauguruje akcja Zamień Odpady na Kulturalne Wypady polegającą na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty). Zebrane podczas akcji odpady zostają najpierw poddane segregacji później recyklingowi. Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze.

16 i 17 kwietnia Ekojarmark będzie także ważnym punktem na mapie SPLOTU Szewska, czyli dwudniowego kulturalnego rozplatania ulicy Szewskiej organizowanego przez Stowarzyszenie eMSA.

Dodatkowo, w weekendy, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zaprosi cyklistów do swojego namiotu na wspólne przygotowania do sezonu rowerowego.

Organizatorzy zapraszają do współpracy:
    * lokalnych producentów
    * rolników ekologicznych
    * rzemieślników
    * artystów ludowych
    * organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz: lokalnego dziedzictwa kulturowego, zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej.

Aby wziąć udział w Jarmarku należy wypełnić formularz wystawcy dostępny na stronie www.ekojarmark.pl i odesłać go do 10 marca 2011:
– drogą elektroniczną na adres [email protected] lub
– pocztą tradycyjną na adres:
Fundacja EkoRozwoju
Ul. Białoskórnicza 26
50-134 Wrocław

Szczegóły dot. warunków uczestnictwa można znaleźć na stronie www.ekojarmark.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię