Wszystkich, którzy chcą mieć w swoim sadzie ulubione owoce tradycyjnych odmian na pewno zainteresują szkolenia prowadzone przez Grzegorza Hoduna z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Sz. Pieniążka w Skierniewicach. Szkolenia odbędą się w dniach 22 i 23 marca br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

Program szkolenia (taki sam w obu dniach) obejmuje wykład na temat zasad zakładania sadu tradycyjnego i pielęgnacji drzew w pierwszych latach po posadzeniu oraz  wykład na temat rozmnażania drzew owocowych starych odmian. W części ćwiczeniowej przewidujemy praktyczną naukę podstawowych technik szczepienia i okulizacji drzew a także pokaz właściwego sadzenia drzew. Szkolenie zakończy się gorącym poczęstunkiem przy ognisku.

Organizatorzy proszą  do 17 marca, uprzedzić o planowanym uczestnictwie pisząc pod adres: [email protected] (i podając swój numer telefonu). Proszą także, aby, w miarę możliwości, zaopatrzyć się w nożyki do ćwiczeń szczepień.

 Program szkoleń w ramach projektu Jabłoniowy szlak – inicjatywa na rzecz zadrzewień śródpolnych, alei i tradycyjnych sadów. 22 i 23 marca 2010 r, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Wykładowca: Pan Grzegorz Hodun.

10:00 – 10:10 – Powitanie uczestników, przedstawienie założeń projektu „Jabłoniowy szlak…”.
10:10 – 10:55 – Wykład: Zakładanie sadu tradycyjnego, w tym sadzenie i pielęgnacja drzew po posadzeniu.
10:55 – 11:40 – Wykład: Rozmnażanie drzew owocowych – materiały, sposoby, technika i warunki.
11:40 – 11:50 – Przerwa na kawę
11:50 – 13:20 – Warsztaty praktyczne: Szczepienie drzew owocowych.
13:20 – 14:05 – Pokaz praktyczny w Ekspozycji Starych Odmian Drzew Owocowych: Zakładanie sadu tradycyjnego, w tym między innymi sadzenie drzew i szczepienie.
14:05 – Gorący poczęstunek przy ognisku.

Źródło: www.jabloniowy-szlak.pl

Program szkolenia obejmuje m.in. wykład na temat zasad zakładania sadu tradycyjnego i pielęgnacji drzew w pierwszych latach po posadzeniu. / Fot. www.sxc.hu, guenter m. kirchweger

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię