Trwa kolejna edycja programu edukacji ekologicznej najmłodszych Tesco dla Szkół. W tym roku organizator programu, firma Tesco Polska, zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie ?Ekomania Filmowania?.

Program, którego realizację wspiera Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, jest nie tylko okazją dla polskich szkół do poprawy swojego wyposażenia. To przede wszystkim niecodzienna i inspirująca lekcja ekologii dla dzieci, będąca kolejną inwestycją Tesco w ochronę środowiska naturalnego.

Tesco troszczy się o środowisko naturalne wykorzystując w swoich sklepach wiele zielonych rozwiązań oraz zachęcając swoich klientów do proekologicznych działań. Stosowanie przyjaznych środowisku technologii nabiera sensu dopiero wtedy, gdy łączy się z edukacją w zakresie ekologii i uwrażliwianiem na temat problemów środowiska. Dlatego kolejna już edycja programu Tesco dla Szkół ma na celu pokazanie dzieciom, że ekologiczne rozwiązania to prosty sposób na ochronę środowiska naturalnego, a ich rodzicom, że ekologia może być opłacalna również dla nich.

Chcemy edukować, promować zielone inicjatywy i podsuwać ekologiczne rozwiązania, idąc z duchem czasu. Stąd pomysł konkursu filmowego w ramach programu Tesco dla Szkół. Jestem przekonany, że dzięki takiej formie zaangażowania uczniów w ekologię, wszyscy zrobimy więcej dla środowiska. Tę zieloną lekcję powinniśmy odrobić razem  – mówi Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.

Zadaniem jakie stoi przed uczestnikami realizowanego w ramach programu Tesco dla Szkół konkursu „Ekomania Filmowania” jest przygotowanie krótkiego filmiku prezentującego proekologiczne rozwiązania stosowane na co dzień w szkole lub w domu. Młodzi filmowcy mogą nakręcić swój ekofilmik używając telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego lub kamery. Następnie zgłaszają go do udziału w konkursie poprzez stronę www.tescodlaszkol.pl, która pełni główną platformę komunikacji programu i jest także narzędziem służącym ocenie prac konkursowych przez internautów. To oni w pierwszej kolejności będą oceniać zamieszczone na stronie filmiki i spośród nich wybiorą 30 najciekawszych, do których autorów trafią nowoczesne pracownie multimedialne. Dodatkowo, spośród zwycięskiej trzydziestki, Jury Ekspertów programu wyłoni 3 zespoły, które otrzymają nagrody Grand Prix – najlepsi z najlepszych pojadą na zagraniczną ekowycieczkę.

Partnerem merytorycznym programu Tesco dla Szkół została Fundacja Partnerstwo dla Środowiska reprezentowana w Jury konkursu „Ekomania Filmowania” przez Małgorzatę Łuszczek. Program wspierają również pełniący funkcję ekspertów i członków Jury – Małgorzata Ohme, psycholog oraz Mirosław Jakubik, operator i montażysta filmowy. Partnerami medialnymi są Głos Nauczycielski oraz Pani Domu i Przyjaciółka.

Regulamin oraz wszystkie szczegóły dot. konkursu „Ekomania Filmowania” dostępne są na stronie internetowej www.tescodlaszkol.pl. Konkurs realizowany jest od 1 października 2010 r. do 31 stycznia 2011 r. Jego sekretariat oraz biuro prasowe prowadzi agencja Garden of Words.

Źródło: Tesco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię