Warsztaty skierowane są do ludzi pragnących podjąć próbę przełamania egocentrycznego spojrzenia na otaczający nas świat, zwrócenia uwagi na sieć połączeń i zależności w przyrodzie. Warsztaty mają na celu budowanie głębokiej motywacji i precyzowanie osobistych celów w pracy na rzecz ochrony przyrody.

Warsztaty motywacyjne trwają 3 dni. Najbliższy warsztat odbędzie się w Bystrej 17-19 marca (czwartek-sobota).

W 2011 roku odbędą się w terminach:

    * 16-18.06.2011 (czwartek-sobota)
    * 16-18.09.2011 (piątek-niedziela)
    * 15-17.12.2011 (czwartek-sobota)

Zajęcia zaczynają się w ośrodku Pracowni w Bystrej (16.09.2011 wyjątkowo we wsi Łękawica), większość czasu będą odbywać się w terenie na obszarze Natura 2000 Beskid Śląski oraz w Beskidzie Makowskim (16-18.09.2011).

Warsztaty ZWI przeznaczone są dla osób pełnoletnich, udział w warsztacie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.

Ostatniego dnia warsztatów w ośrodku w Bystrej zapraszamy na uroczyste obchody PRZESILENIA lub RÓWNONOCY.
Osoba prowadząca warsztaty: dr Ryszard Kulik, psycholog, licencjonowany trener PTP

Cele warsztatu motywacyjnego realizowanego w ramach Kampanii edukacyjnej Strażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych:
* budowanie głębokiej motywacji i precyzowanie osobistych celów do podejmowania działań na rzecz ochrony lokalnych ostoi przyrodniczych (ze szczególnym uwzględnieniem gatunków i siedlisk priorytetowych dla przyrody UE)
 * zapoznanie uczestników z ideą i koniecznością ochrony lokalnej przyrody i wpływem tego na funkcjonowanie kontynentalnej Sieci Obszarów Chronionych Natura 2000
 * wskazanie na przykłady i możliwości podejmowania osobistych działań na rzecz ochrony lokalnych ostoi przyrodniczych (w tym gatunków i siedlisk priorytetowych dla UE)

Prowadzenie zajęć: dr Ryszard Kulik, psycholog, licencjonowany trener PTP

Konieczne jest uczestnictwo w całym warsztacie. Grupa warsztatowa liczy docelowo 12 osób. Zgłoszenia należy nadsyłać co najmniej na 7 dni przed terminem. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby „nadliczbowe”, jeśli wyrażą taką chęć, mogą być przesunięte na następny termin. Ponieważ zajęcia odbywają się w lesie, niezależnie od warunków pogodowych, nieraz w dużej odległości od ośrodka – należy zaopatrzyć się w wygodne turystyczne buty oraz ciepłe i nieprzemakalne ubranie. Koniecznym wyposażeniem jest także śpiwór i karimata. Posiłki przygotowywane i spożywane są wspólnie przez wszystkich uczestników warsztatów. Przyjęliśmy zasadę, według której w czasie wszystkich zajęć warsztatowych spożywamy posiłki bezmięsne.

Pracownia organizuje warsztat motywacyjny Zgromadzenia Wszystkich Istot regularnie 4 razy w ciągu roku.
Zapisy i szczegółowe informacje: Karina Nowicka-Kudłacz, [email protected]

Warsztat Zgromadzenie Wszystkich Istot, 1995. / Fot. Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię