ekobiuletyn

Ekobiuletyn zawiera m.in. krzyżówki, rebusy, zagadki i zadania.  Tematem jest m.in. gospodarka odpadami i ochrona powietrza. Każdy pomysł jest dobry by podnosić świadomość ekologiczną.

Ekobiuletyn powstał w ramach projektu „Warto dbać o środowisko” , który realizuje klub sportowy Warta Poznań wraz z firmą ABRYS. Firma ta od tego roku jest partnerem ds. ekologii w Warcie Poznań. W publikacji znajdują się w różne zadania z zakresu ekologii. Mają one skłonić dzieci i młodzież do refleksji nad stanem środowiska naturalnego oraz zachęcić je do większej troski o środowisko. 

Nie tylko ekobiuletyn

To jednak nie jedyne działania, które zaplanowano na najbliższe półrocze. W ramach współpracy na różnych wydarzeniach sportowych pojawi się stoisko edukacyjne. Będą się na nim odbywały warsztaty kreatywne oraz konkursy ekologiczne. Ponadto będzie można zagrać w gry wielkoformatowe w temacie gospodarki odpadami. Dodatkowo elementem wspólnych działań będzie przeprowadzenie szkolenia w zakresie ochrony środowiska dla piłkarzy. 

Razem dla środowiska

Współpraca obu firm jest nieprzypadkowa. Nie tylko łączy ich wspólna kolorystyka logotypów, ale przede wszystkim troska o środowisko.  Warta Poznań przygotowała długofalowy plan działań ekologicznych do 2025 r. Założono regularnie prowadzanie akcji edukacyjnych w szkołach, klubach oraz wśród kibiców. Celem Klubu jest także wprowadzanie rozwiązań, dzięki którym będzie możliwe zbliżenie się do neutralności klimatycznej. Pomysłem jest promowanie dojazdów na treningi transportem zbiorowym, budowa zbiornika retencyjnego na deszczówkę czy też inwestycje w odnawialne źródła energii. Klub regularnie realizuje akcję sadzenia drzew (projekt „Ale zasadził”) i dba o bioróżnorodność zapylaczy (projekt „Zielona Pasieka”). 

Z kolei Agencja Ekomarketingu i Edukacji firmy ABRYS działa bardzo aktywnie w tematach ekomarketingu oraz edukacji ekologicznej. Przygotowuje materiały edukacyjne (np. komiksy, broszury itp.) i prowadzi szkolenia dla pracowników biurowych oraz mieszkańców. Ponadto realizuje warsztaty kreatywne, pikniki ekologiczne i stoiska edukacyjne podczas imprez plenerowych. Co bardzo istotne, za wszystkie projekty odpowiadają osoby, które są wykształcone w zakresie ochrony środowiska, ekologii i zarządzania zasobami przyrody. Wszystkie działania mają zatem solidną, merytoryczną podstawę. 

EKOBIULETYN

 

grafika informująca o możliwości pobrania ekobiuletyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię