Nadleśnictwo Olsztyn uruchomiło wirtualny spacer po ścieżce przyrodniczo-leśnej ?Zazdrość?. Ścieżka rozpoczyna się w pobliżu osiedla Jaroty, dzielnicy Olsztyna, dalej wiedzie przez las i kończy się na polanie leśnej nad Jeziorem Kielarskim.

Kolejne przystanki wirtualnego spaceru zostały zaopatrzone w odpowiednie opisy. Dzięki nim można nie tylko zobaczyć np. źródła, które wypływają z ziemi nad Jeziorem Kielarskim, lecz także dowiedzieć się, że są to tzw. źródła helokrenowe.

Oprócz opisów przyrodniczych Nadleśnictwo Olsztyn zadbało także o to, by podczas wirtualnego spaceru przybliżyć internautom zagadnienia związane z gospodarką leśną. Jeden ze spacerowych przystanków został zlokalizowany w miejscu, w którym wiosną tego roku studenci z Hiszpanii, Włoch, Litwy, Rumunii i Polski posadzili dęby. Inne przeniesione do internetu miejsce to plantacja świerków, które rosną pod linią wysokiego napięcia. Dzięki opisowi internauta dowie się, że tereny, które nie nadają się do wyhodowania dorodnego lasu, są wykorzystywane właśnie jako miejsca do hodowli bożonarodzeniowych choinek.

Wirtualny spacer po ścieżce przyrodniczoleśnej „Zazdrość” to próba dotarcia do jak największej liczby olsztyniaków. Wierzymy, że internetowy spacer zachęci część osób do zwiedzenia tej ścieżki w rzeczywistości niewirtualnej – mówi Wojciech Abramczyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Olsztyn. Zdradza, że w planach jest także przygotowanie wirtualnego spaceru ścieżką zlokalizowaną nad jeziorem Kośno.

Możliwość zwiedzenia leśnych atrakcji bez wychylania nosa z domu oferuje od kilku tygodni także Nadleśnictwo Strzałowo, udostępniając wirtualną wycieczkę po Leśniczówce Piersławek.

Wirtualny spacer po ścieżce przyrodniczoleśnej „Zazdrość” to próba dotarcia do jak największej liczby olsztyniaków. / Fot. www. lasy.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię