Woda to atrakcja turystyczna Koszalina – miasta położonego wokół licznych jezior i oddalonego zaledwie kilka kilometrów od Morza Bałtyckiego. Woda, czysta i nieskażona zieleń pozwala zregenerować siły, popływać żaglówką, kajakiem, zażyć kąpieli. Nic dziwnego zatem, że Święto Wody odbędzie się właśnie w Koszalinie!

Idea „Święta Wody” narodziła się w 2003 roku najpierw jako chęć promocji naturalnych walorów Koszalina i regionu, aby rok później przyjąć  postać wydarzenia promocyjno–rekreacyjno-kulturalnego. W 2005 roku Święto stało się  nawet wydarzeniem międzynarodowym.

Festyn ma na celu promocję Koszalina jako miasta zielonego,  przyjaznego środowisku, tym samym miasta atrakcyjnego dla jego mieszkańców, turystów i inwestorów. 
Atrakcje organizowane w ramach „Święta Wody” mają miejsce również    w koszalińskiej „fabryce wody” – bo tak można nazwać Miejskie Wodociągi   i Kanalizację, które każdego roku organizują Dni Otwarte. Wodociągi udostępniają dla zwiedzających Muzeum Wody, które działa w budynku starej filtrowni pochodzącej z ok. 1920 roku przy ul. Żwirowej.

„Święto Wody” ma uświadomić, że woda w Koszalinie jest zdrowa, ma zachęcić do jej oszczędnego i racjonalnego wykorzystania. „Święto Wody” wpisało się już na stałe w pejzaż letnich imprez kulturalnych przyciągając turystów  i mieszkańców swoim niepowtarzalnym klimatem, stylem, powrotem do tego co naturalne i zdrowe.

Święto Wody – tegoroczny program

PROGRAM:
14 sierpnia 2010-Rynek Staromiejski
godz. 17:00

godz. 17:00 – Oficjalne otwarcie
godz. 17:15 – Zespół Kubryk
godz. 18:15 – Prezentacja Klubu Płetwonurków Mares
godz. 18:30 – Pokaz Strażacki
godz. 18:45 – Zespół Stara Kuźnia
godz. 19:50 – Prezentacja działalności
Uczniowskiego Klubu Sportowego Tramp
godz. 20:05 – Konkurs wiedzy o morskich tradycjach Koszalina,
o sportach wodnych i wodzie
godz. 20:20 – Zespół Mordewind
godz. 21:30 –
godz. 22:00 – Zakończenie
Tañczące fontanny
ponadto: basen  z pokazem płetwonurków, pokaz łodzi, prezentacja asortymentu wędkarskiego

 

Przez stulecia woda była dla koszalinian czymś ważnym i naturalnym. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię