?Temat: Rzeka. Ekologia, ludzie, rozwój ? budowanie partnerstw w inicjatywach nadrzecznych? to tytuł ogólnopolskiej konferencji, która potrwa od 4 do 5 listopada w Warszawie.

Konferencja umożliwi spotkanie się studentom, przedstawicielom instytucji, firm i organizacji – zwłaszcza uczestnikom warsztatów. Podczas konferencji powołana zostanie Ogólnopolska Sieć Animatorów Rzek. Spotkanie stawia sobie za zadanie prezentację dobrych praktyk inicjatyw nadrzecznych w obszarze ekologii, kultury, planowania przestrzennego, w tym rewitalizacji oraz działań aktywizujących społeczność lokalną, a także budowanie Partnerstw w inicjatywach nadrzecznych.

Uczestnikami konferencji będą naukowcy, studenci, ale także działacze i członkowie organizacji pozarządowych, pracownicy państwowych instytucji (RZGW, RDOŚ), samorządów, które chcą zaangażować się w działania nad rzeką.  Będzie to bardzo różnorodna grupa złożona zarówno z naukowców, jak i praktyków, którzy wyniki badań mogą zaimplementować w swoich działaniach. Rezultatem konferencji jest sieciowe partnerstwo ogólnopolskie dla organizacji i instytucji i osób zainteresowanych działaniem dla zrównoważonego rozwoju rzek i nabrzeży w Polsce.

Tematyka:
Można nadsyłać abstrakty 15 minutowych wystąpień (do 1000 znaków) w następujących kategoriach:
1) Ekologia a prawo w działaniach nadrzecznych
2) Planowanie przestrzenne oraz zagospodarowanie i rewitalizacja terenów nadrzecznych
3) Działania nadrzeczne angażujące społeczność lokalną (zachęcamy do prezentacji działań lokalnych włączających społeczność lokalną, zarówno pomysłów na projekty, jak i dobrych praktyk w tym zakresie)
4) Działania kulturalne na nabrzeżach, które wywierają wpływ na zrównoważony rozwój terenów nadrzecznych (zapraszamy do prezentacji programy edukacyjne i imprezy, festiwale ożywiające przestrzeń publiczną na nabrzeżach).
 
Czas i miejsce:
4-5 listopada 2010
Godz. 10.00 – 17.00
Uniwersytet Warszawski
Biblioteka Uniwersytecka
Sala 256
ul Dobra 56

Zgłoszenie udziału w konferencji GOŚCIE
Zgłoszenie udziału w konferencji PRELEGENCI

Finansujacy:  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
Organizatot:  Fundacja IMPACT
Partnerzy: Klub Gaja, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Aersis Futuro, Platforma river//cites, Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska, Partnerstwo Dla Klimatu, RZGW Warszawa.
Patroni Medialni: Polskie Radio Pr 4, Wp.pl, TVP Warszawa, Wiadomosci24.pl, Miesieczniki – Przegląd Komunalny, Eko Natura, Cogito, Viktor, Serwisy – Bionotatki.com, Ekologia.pl, Komunalny.pl, Zielonalekcja.pl, Dlastudenta.pl, Eurostudent.pl oraz Akademia Fotografii.
 
Elżbieta Jurkowska – Koordynator Programu
[email protected]
Tel. 604 432 925

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię