Zgaś światło na symboliczną godzinę i włącz się do zmian. Całkiem niedługo, bo już 23 marca odbędzie się kolejna największa prośrodowiskowa akcja w cyklu Godzina dla Ziemi, organizowana przez WWF.

Swój udział w akcji potwierdziło już 26 polskich miast, m.in. Warszawa, Kraków, Toruń, Katowice. WWF zachęca wszystkie miasta do udziału w tym spektakularnym przedsięwzięciu, w ubiegłym roku do kacji przyłączyło się ponad 5000 miast na świecie i niemal 50 miast w Polsce. Miasta, które chcą zgłosić się do akcji mogą zgłaszać się pod adresem mailowym zgł[email protected] .

Udział w Godzinie dla Ziemi WWF jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. No i oczywiście pamiętać o tym, aby dbać o Ziemię na co dzień: gasić zbędne światło, wybierać komunikację miejską lub rower zamiast samochodu, skracać czas porannej kąpieli pod prysznicem, wybierać lokalne i sezonowe produkty. Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas Godziny dla Ziemi WWF światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. Nawet jeżeli zmiany mogą wydawać się pozornie niewielkie, ich suma może przynieść Ziemi wielką ulgę. Co roku w akcję angażują się znani i lubiani Polacy.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF miliony osób na całym świecie gasi światło. Wygaszane są także światła na najbardziej charakterystycznych budynkach w ponad 5000 miastach, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie. W Polsce gasną m.in. iluminacja Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Spodka, Kopca Kościuszki, Kancelarii Premiera i Prezydenta. W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi WWF zaangażowało się  setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast.

 

WWF zachęca wszystkie miasta w Polsce do udziału w tym wielkim ekologicznym świętowaniu, w 2012 roku do akcji przyłączyło się ponad 5000 miast na świecie i niemal 50 miast w Polsce.

Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas Godziny dla Ziemi WWF światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. / Fot. WWF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię