Już niebawem, w sobotę 16 marca podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu o godz. 16.00 w sali E odbędzie się wykład otwarty organizowany przez portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl. Podczas wykładu zapoznamy uczestników z założeniami nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a także odpowiemy na kilka ważnych pytań związanych z edukacją odpadową. Wykład jest skierowany do wszystkich, którzy realizują edukację ekologiczną, głównie nauczycieli. Serdecznie zapraszamy, obowiązuje wstęp wolny.

Temat wykładu brzmi: Edukacja ekologiczna w zakresie selektywnej zbiórki odpadów w świetle nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a podczas poruszone zostaną takie kwestie, jak:
– Odpadowa rewolucja, czyli o założeniach nowej Ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach
– Recykling szansą dla Europy
– Jak postępować z ZSEE?
– Jakiej edukacji ekologicznej potrzebujemy?
– Skąd czerpać inspiracje do edukacji odpadowej?

Każdy uczestnik wykładu otrzyma zaświadczenie o udziale oraz płytę z filmami Śmieć(i)MY, którą można wykorzystać do działań edukacyjnych.

Prelegent: Pani Justyna Piwońska – edukatorka prowadząca zajęcia w przedszkolach i szkołach w zakresie edukacji ekologicznej
Organizator: portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl
Data i miejsce: sobota, 16 marca 2013 r., godz. 16:00, pawilon 7, sala E

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy zgłaszać chęć udziału drogą mailową na adres [email protected] do środy,13 marca 2013 r.

Wykład jest skierowany do wszystkich, którzy realizują edukację ekologiczną. / Fot. Deposit Photos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię