Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu organizuje IV edycję ogólnopolskiego konkursu ?Z energetyką w przyszłość?, który adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Organizator ma nadzieję, że w przygotowanie prac przez uczniów zaangażują się nauczyciele biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki, języka polskiego i plastyki.

Celem konkursu jest popularyzacja nauk ścisłych i technicznych i zachęcanie młodzieży do studiowania na uniwersyteckich kierunkach ścisłych i na politechnikach, poprzez:
– poznanie różnych form pozyskiwania energii (czyste technologie węglowe, energetyka jądrowa, fuzja termojądrowa, odnawialne źródła energii, gaz łupkowy),
– poznanie zagrożeń i pozytywnych stron energetyki konwencjonalnej i nowoczesnych technologii energetycznych,
– uświadomienie ścisłej korelacji nauk matematyczno-przyrodniczych.

Konkurs polega na wykonaniu przez uczestników plakatu lub prezentacji multimedialnej na jeden z następujących tematów:
– nowoczesne technologie w energetyce konwencjonalnej,
– gaz łupkowy,
– energetyka jądrowa,
– fuzja termojądrowa,
– odnawialne źródła energii.

Uczestnicy, którzy zajmą pierwsze miejsca w kategorii prezentacja i plakat wyjadą do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego, profesora Jerzego Buzka. Uczestnicy, którzy zajmą miejsce drugie i trzecie otrzymają nagrody rzeczowe.

Termin zgłoszenia do konkursu upływa 31 stycznia 2013 r.

Więcej

Celem konkursu jest poznanie zagrożeń i pozytywnych stron energetyki konwencjonalnej i nowoczesnych technologii energetycznych. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię