Problem zużycia energii oraz możliwości pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu są tematami wojewódzkiego konkursy plastycznego pt. „Zielona energia”, organizowanego przez Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat i będzie przeprowadzony w dwóch etapach, w czterech kategoriach wiekowych. Pierwszy etap konkursu będzie przeprowadzony na terenie powiatu wśród szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, a następnie przesłanie prac laureatów (pierwsze trzy miejsca z każdej kategorii wiekowej) do etapu wojewódzkiego. Laureatów drugiego etapu wyłoni Wojewódzka Komisja Konkursowa i przyzna nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce w każdej z czterech kategorii konkursu.

Konkurs zostanie przeprowadzony tylko w przypadku deklaracji udziału i akceptacji regulaminu. W tym celu konieczne jest wypełnieniej deklaracji i przesłanie jej do 15 lutego br. na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska
Al. IX Wieków Kielc 3
25-516 Kielce

Zgłoszenie można również wysłać faxem na nr: 344-36-10

Więcej informacji

Konkurs ma na celu uwrażliwienie młodzieży na oszczędne korzystanie z prądu. / Fot. thera, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię