Trwa konkurs na plakat i spot TV reklamujący ekojazdę! Prace konkursowe można przesyłać do 15 kwietnia 2011 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.

Konkurs realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii  informacyjno-promocyjnej „Akademia Ekojazdy: ekojazda – ale jazda!”. Jej cel to zwrócenie uwagi społeczeństwa na ekologiczne aspekty motoryzacji.

Coraz większa liczba samochodów przemierzających ulice polskich miast oraz związane z tym korki – to symptom naszych czasów. Z roku na rok wzrasta emisja zanieczyszczeń, mieszkańcom coraz bardziej dokucza hałaśliwy transport. Jak wpłynąć na zmniejszenie skali tych negatywnych zjawisk poprzez codzienną praktykę  użytkowników dróg? Kampania ma  zainspirować do szukania odpowiedzi na to pytanie.

Niezwykle istotna jest świadomość oraz nastawienie do problemu samych kierowców i to oni są głównymi adresatami przedsięwzięcia. Dlatego właśnie zadaniem przed jakim stoją uczestnicy konkursu jest przygotowanie projektu plakatu oraz nakręcenie spotu TV promującego ekologiczny styl jazdy. Zwycięskie prace będą wykorzystane w kampanii na nośnikach outdooru, w telewizji i Internecie. Laureaci zostaną także nagrodzeni laptopami, urządzeniami do nowoczesnej nawigacji samochodowej oraz kursami ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Najciekawsze prace można będzie oglądać również na wystawie w Miasteczku Ekojazdy, podczas planowanego w Warszawie czerwcowego happeningu.

Chcemy przekonać kierowców, że warto pamiętać o prostych regułach i trickach, których codzienne stosowanie zmniejszy negatywny wpływ ich pojazdów na środowisko. Ideę i zasady ekologicznej jazdy należy zaszczepić także w tych, którzy  dopiero w przyszłości zasiądą za kierownicą. Wyposażeni w taką wiedzę będą mogli od początku wyrabiać w sobie nawyki eko-kierowcy. Mamy nadzieję rozpocząć erę ekologicznej i jednocześnie bardziej ekonomicznej jazdy! – mówi Małgorzata Konkol, koordynator projektu (UNEP/GRID Warszawa).

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło: Akademia Ekojazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię