Klub Gaja zaprasza do udziału w zbiórce makulatury na rzecz koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych lub wykluczonych ze sportu. Od 18 do 24 lutego przed centrum handlowym Auchan w Bielsku-Białej makulaturę oddajemy do specjalnie oznakowanego i łatwo dostępnego kontenera. Koń, którego można uratować dzięki akcji czeka na pomoc.

Koń uratowany w 2011 roku z pierwszej zbiórki makulatury wraz z Auchan i spółką Eko-wtór Jakubiec z Bystrej to niespełna 3 letni Błysk. Jest zdrowy i radosny, często znajduje sobie patyki i podrzuca dla zabawy – opowiada Izabela Domagała, nowa opiekunka konia ze stajni „Stara Dąbrowa” pod Łodzią. W ośrodku  powstał film na temat niezwykłej inteligencji koni podziwianej przez ludzi.

W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.

Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i  ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody także poprzez:

  •     przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – program PIT
  •     wykonanie darowizny na konto Klubu Gaja
  •     stałe polecenie przelewu
  •     zbiórkę kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni

Akcja Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i uwrażliwia na sytuację zwierząt – uratowaliśmy już 52 konie. Każde tysiąc kilogramów makulatury, która trafiła do produkcji papieru, pozwala zaoszczędzić 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tys. litrów wody i 40% energii.

Koń uratowany w 2011 roku z pierwszej zbiórki makulatury wraz z Auchan i spółką Eko-wtór Jakubiec z Bystrej to niespełna 3-letni Błysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię