Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 24 i 25 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00 w wybranych sklepach TESCO w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Włocławku i Wrocławiu odbędzie się zbiórka opakowań szklanych. W zamian za przyniesienie 5 opakowań szklanych klienci otrzymają sadzonkę rośliny ogrodowej bądź doniczkowej. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu.

Każdy, kto ma w domu opakowania szklane, takie jak np. butelki po piwie czy słoiki, w najbliższy weekend, 24 i 25 kwietnia br. może je przynieść do sklepów TESCO objętych akcją – w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku i Wrocławiu. W specjalnie oznakowanym miejscu na parkingu sklepu będą wydawane do wyboru – sadzonki roślin ogrodowych lub doniczkowych w zamian za przyniesionych 5 opakowań szklanych.
 
Celem naszej wspólnej akcji jest przede wszystkim popularyzacja selektywnej zbiórki surowców wtórnych wśród naszych klientów, która jest jednym z trzech filarów strategii ekologicznej naszej firmy – mówi Agnieszka Suszko, która zajmuje się działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, w TESCO Polska.

 
Rozwijana od wielu lat polityka ekologiczna jest jednym z najważniejszych filarów działalności Carlsberg Polska. Aby minimalizować wpływ naszych browarów i biur na otoczenie, poczyniliśmy wiele inwestycji proekologicznych, prowadzimy również edukacyjny program Zielone Biuro wśród naszych pracowników. Jednocześnie czujemy powinność powiedzenia naszemu konsumentowi, co należy czynić z butelką po wypiciu trunku. Jedynym sprawdzonym sposobem na zmniejszenie problemów ekologicznych związanych z opakowaniami szklanymi jest ich recykling, który oszczędza zużycie energii i zapobiega gromadzeniu odpadów
– mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

 
Akcją ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy TESCO:

Tesco Szczecin, ul. Milczańska
Tesco Kraków, ul. Kapelanka
Tesco Kraków, ul. Wielicka
Tesco Wrocław, ul. Długa
Tesco Wrocław, ul. Czekoladowa
Tesco Włocławek, ul. Kruszyńska
Tesco Warszawa, al. KEN

W zamian za przyniesienie 5 opakowań szklanych klienci otrzymają sadzonkę rośliny ogrodowej bądź doniczkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię