Zdrowa rodzina w zdrowym środowisku! Pod tym hasłem upłynie wrocławianom długi, majowy weekend. Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i osoby przyjezdne na Tor Wyścigów Konnych na Partynicach. Tam na świeżym powietrzu 2 maja odbędzie się coroczny Zielony Weekend.

Tegoroczne hasło zwraca uwagę na dwa problemy. Z jednej strony jest to zdrowa rodzina, z drugiej zdrowe środowisko.  I dlatego w atmosferze dobrej, wiosennej zabawy organizatorzy propagować będą dbanie o zdrowie rodziny oraz o czystość środowiska. Ponadto zachęcać będą do skorzystania z oferty przygotowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: Program „2 + 3 i jeszcze więcej" oraz Program Rodziny Zastępcze.

Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju – dział Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego – zaprezentuje ofertę szkoleń dla rodziców ,dzieci i młodzieży, a specjalnie dla najmłodszych odbędzie się pokaz origamii oraz krótki kurs języka japońskiego (alfabet, proste zwroty i wyrażenia). Wszyscy zainteresowani działalnością CIRS-u, będą mieli możliwość bliższego zapoznania się z ofertą skierowaną tak do młodzieży, osób starszych, mniejszości narodowych jak i do rodzin oraz kombatantów.

Swoje punkty Informacyjne przygotują również:

MOPS:
· porady dot. możliwości uzyskania pomocy dla rodzin
· dla przyszłych rodziców adopcyjnych

WOPR – Punkt pierwszej pomocy przedmedycznej
Lekarze Rodzinni – „Wszystko o co chciałbyś zapytać, a nie miałeś okazji"- punkt porad pielęgniarskich, Praktyka Lekarza Rodzinnego.

Drugi człon hasła związany jest z rozpoczętą w ubiegłym roku kampanią propagująca spędzanie wolnego czasu na polanach i w parkach Wrocławia. Aby wypoczywanie na trawie było możliwe, musimy zadbać o swoje środowisko i jego czystość. Stąd równoległe działania pod hasłem „Sprzątniesz nie wdepniesz" namawiające do sprzątania po swoich pupilach. Tego dnia w samo południe zainaugurowana zostanie druga edycja projektu „Wrocławianie na polanie".

Głównym organizatorem Zielonego weekendu – Zdrowa rodzina w zdrowym środowisku jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

Źródło: www.cirs.wroclaw.pl
 

 

W atmosferze wiosennej zabawy propagowane będzie dbanie o zdrowie rodziny oraz o czystość środowiska. / Fot. Benjamin Earwicker, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię