Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła zaprasza do udziału w Szkole Trenerów Edukacji Ekologicznej. Kurs obejmuje 148 godzin bezpłatnych zajęć dydaktycznych. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 stycznia 2012 r.

Zajęcia będą odbywać się od lutego do czerwca 2012 w Łodzi. Program obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: zrównoważony rozwój, ochrona humanitarna zwierząt, ochrona bioróżnorodności, usługi ekosystemowe, zmiany klimatu, zrównoważony transport, sprawiedliwy handel, rolnictwo ekologiczne.

Jeżeli chcesz:

  •  rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje związane z prowadzeniem zajęć z zakresu edukacji ekologicznej
  •  rozpocząć praktykę trenera/trenerki edukacji ekologicznej i kształtować postawy dzieci i dorosłych
  •  zdobyć wiedzę konieczną do prowadzenia zajęć odpowiadających na wyzwania współczesnego świata
  •  zainspirować się zajęciami prowadzonymi przez specjalistów ze świata akademickiego, z organizacji pozarządowych oraz przez doświadczonych metodyków i trenerów
  • przyczynić się do podniesienia jakości edukacji ekologicznej w Polsce, która – mimo iż od kilkunastu lat obecna w szkołach – wciąż zbyt często traktowana jest jako wąskie, oderwane od innych treści zagadnienie obejmujące z jednej strony tradycyjną edukację przyrodniczo-leśną, a z drugiej nadmiernie koncentrujące się na działaniach „końca rury” (czyli np. na edukacji związanej z recyklingiem)
  •  nauczyć się holistycznie patrzeć na najbardziej palące problemy współczesnego świata, myśleć o świadomym współżyciu z otaczającym nas światem, poznać przenikające się powiązania między środowiskiem, polityką, gospodarką, ludźmi
  • mieć możliwość sprawdzenia swoich umiejętności trenerskich w ramach płatnych praktyk

jesteś idealnym kandydatem do udziału w organizowanym przez nas kursie. Zapraszamy w szczególności nauczycieli, animatorów, pedagogów i studentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozpocząć „przygodę” z edukacją ekologiczną. Kurs obejmuje 148 godzin dydaktycznych i jest bezpłatny. Warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia kursu będzie obecność na co najmniej 80% zajęć, aktywność oraz wykonanie prac domowych. Szkoła uzyskała patronat Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym.

Aby zgłosić się do udziału w szkoleniu, należy zarejestrować się na stronie projektu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 stycznia 2012 r.

Źródło: www.eko.edu.pl

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności e związane z prowadzeniem zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię