Od poniedziałku rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Eko Odkrywcy”, nad którą Zielonalekcja.pl sprawuje patronat medialny. Na autorów najciekawszych projektów badawczych czekają nagrody w wysokości 3000 zł!

Konkurs jest skierowany do szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całej Polski.By móc wziąć w nim udział należy zebrać kilkuosobowy zespół, który pod okiem opiekuna opracuje projekt badawczy, dotyczący eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych. Projekt musi też zachęcać uczestników do samodzielnego odkrywania. Prace badawcze można zgłaszać do 9 listopada za pośrednictwem strony internetowej www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Tam też znajduje się regulamin, opis szczegółowych zasad konkursu oraz szereg wskazówek pomocnych przy kreacji projektów.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe: dzieci uczęszczający do przedszkoli i klas I-III oraz dzieci i młodzież z klas podstawowych 4-6, klas gimnazjalnych 1-3 oraz klas szkół średnich.

Ambasadorem konkursu został Rafał Kosik, pisarz, autor bestsellerowej serii książek ?Felix, Net i Nika?. Warto więc podjąć starania i wygrać w konkursie, gdyż pomysłodawcy najlepszych projektów finałowych będą mieli okazję poznać go osobiście. 

? Eko Odkrywcy to niezwykle pożyteczna inicjatywa, w którą angażujemy się już trzeci rok ? mówi Sławomir Brzózek, prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia. ? Akcja skutecznie zachęca najmłodszych do ekologicznego myślenia i kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zwycięzcy mogą samodzielnie zrealizować swoje projekty, udowadniając sobie i otoczeniu, że dbanie o środowisko może być fascynującym doświadczeniem ? dodaje Sławomir Brzózek.

Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału dziesięć projektów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania internautów, którego wyniki poznamy 16 grudnia 2015 r. Do dziesięciu najlepszych zespołów trafią nagrody pieniężne w wysokości do 3000 zł na realizację projektów. Na uczestników czeka też nagroda specjalna w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę o wartości 20 000 zł.

 Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 3 są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Fot. Depositphotos/FreeProd

Konkurs Eko Odkrywcy 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię